parallax background

Łukasz Czubaszewski
dr Nauk o Kulturze Fizycznej,
Fizjoterapeuta, Osteopata


łukasz czubaszewski Gniezno
Jestem Fizjoterapeutą i Osteopatą. Ukończyłem Akademię Wychowania Fizycznego w Poznaniu, a następnie Osteopathie Schule Deutschland.
Od 2005 roku prowadzę gabinet i nieprzerwanie pomagam moim pacjentom pozbywać się dolegliwości bólowych, sportowcom wracać do formy lub utrzymywać ją na najwyższym poziomie, a wszystkim aktywnym osobom pomagam dbać o komfort życia bez dolegliwości. Specjalizuje się w pracy z bólem oraz terapii kobiet w ciąży i po porodzie. Od kilku lat moim największym polem zainteresowania stała się osteopatia w pediatrii i pomoc najmniejszym pacjentom. Zajmuję się również terapią dzieci i młodzieży z wadami postawy.

Nauczam, wcześniej do roku 2015 jako wykładowca na Poznańskim AWF w zakładzie Fizykoterapii i Odnowy Biologicznej, później już tylko na specjalistycznych szkoleniach dla fizjoterapeutów i masażystów.
Od początku mojej działalności edukacyjnej, czyli od roku 2009 przeszkoliłem i przygotowałem do samodzielnej pracy ponad 2500 fizjoterapeutów i masażystów. Nauczałem, asystowałem i tłumaczyłem zajęcia w kilku krajach europejskich np. w Szwajcarii, Norwegii, Szwecji czy na Litwie. W Polsce przeprowadziłem ponad 150 szkoleń, w większości związanych z tematem terapii mięśniowo-powięziowej.

Od lat młodzieńczych jestem związany ze sportem. Najpierw jako zawodnik KS Posnania Poznań brałem udział w rozgrywkach pierwszej Ligi Polskiej w Rugby a następnie w barwach reprezentacji narodowej do 21 lat. Później jako fizjoterapeuta współpracując z Polskim Związkiem Hokeja na Trawie oraz Klubem Sportowym Energetyk Poznań.
Swój wolny czas poświęcam rodzinie, wspaniałej żonie oraz dwóm synom. Jeśli mam czas tylko dla siebie zazwyczaj doszkalam się by być jeszcze skuteczniejszy w tym czym się na co dzień zajmuję.

Do moich hobby poza fizjoterapią zaliczyć mogę spokojnie dobrą kuchnię oraz bushcraft. Lubię las, jego zapach i dźwięki. Lubię uczucie ciężaru plecaka podczas całego dnia wędrówki. Lubię też góry choć te zdecydowanie za rzadko odwiedzam. Moją misją jest bycie skutecznym, tak by przynosić ulgę moim pacjentom, gdy boli lub gdy czują dyskomfort. Zdobyte doświadczenie kliniczne chcę przekazywać innym fizjoterapeutom.

Obecnie moim celem jest rozwój specjalistycznego gabinetu, w którym mieszkańcy Gniezna będą mogli korzystać ze skutecznych zabiegów.